Eba Uzaktan Eğitim Bilişim Ağı Kanalları

EBA UZAKTAN EĞİTİM KANALLARIN FREKANS BİLGİLERİ 

EBA TV KANALLARI

Türksat SD Uydular için 11916-V-3000- 3/4

Türksat HD Uydular için 12083 - H- 13750 - 2/3

Türkcell TV  106-107-108 Nolu kanallardan  izleyebilirsiniz

Türksat Kablo TV 465-466-467. kanallardan izleyebilirsiniz


TürkTelekom TİVİBU 401-402-403. Kanallardan izleyebilirsiniz


Dsmart  365-366-367 .kanallardan izleyebilirsiniz


DigiTürk 151-152-153. kanallardan izleyebilirsinizEBA TV NE ZAMAN AÇILIYOR?
EBA TV, 23 Mart 2020 Pazartesi, tarihinde açılacak. Kanal şu anda test yayın olarak devam ediyor.
Türksat 4A Frekans 12083 H 13750


Uzaktan Eğitim Video  Bilgi 


EBA girişi nasıl yapılır? EBA şifre alma ekranı koronavirüs önlemleri kapsamında okullarda uzaktan eğitim başlatılacağı duyurulmasının ardından öğrenci ve veliler tarafından merak konusu oldu. Öğrenciler 1 hafta boyunca TRT ekranında ve EBA (Eğitim Bilişim Ağı) ekranı üzerinden derslerini takip edebilecek.EBA ŞİFRE ALMA NASIL YAPILIR 2020
EBA girişi için henüz bir şifre almadıysanız, e-okul bilgilerinizle hesap oluşturabilirsiniz.
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak resimdeki rakamları, TC Kimlik Numaranızı ve öğrenci numaranızı giriniz.
T.C. Kimlik Numarası 99 ile başlayan Yabancı Uyruklu Öğrenciler için Nüfus Cüzdanı Seri/No veya Cilt No alanı boş bırakılmalıdır.
EBA ŞİFRE YENİLEME
EBA şifre yenileme için https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/studentForgetPassword.jsp adresine tıklayarak bilgilerinizi doldurmanız gerekiyor.
EBA girişi için birçok seçenek bulunuyor. https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp adresi üzerinde E devlet, Mebbis/ E okul Bilgileri ile, Öğrenci Bilgileri ile, Açık Öğretim Bilgileri ile, EBAKOD ile ya da Yurtdışından da giriş yapabileceksiniz.
-Özel okuldaki öğretmenler, ücretli öğretmenler ve devlet okulundaki öğrenciler EBA'ya ve EBA Ders'e e-okul şifreleriyle girebilirler.
-Özel okuldaki öğrenciler EBA'ya e-okul şifreleriyle girebilirler.
-Açıköğretim öğrencileri EBA’ya ve EBA Ders’e açıköğretim şifreleriyle girebilirler.
-Devlet okulundaki öğretmenler EBA'ya ve EBA Ders'e MEBBİS şifreleriyle girebilirler.
-MEBBİS kaydı olan tüm öğretmenler e-devlet şifreleriyle de EBA'ya ve EBA Ders’e giriş yapabilirler.

EBA İLE UZAKTAN EĞİTİM NASIL OLACAK? 
Türkiye’de ilk resmi koronavirüs  vakasının görülmesinin ardından dün 16 Mart’tan itibaren okullar bir hafta tatil edildi. Ardından gelen 23 Mart’ta başlayan bir haftalık süreç için de eğitimin online olarak yapılmasına karar verildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitimde aldığı önlemler kapsamında uzaktan eğitimin adresi ise internette Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve televizyonda ise TRT kanalları olacak Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Fatih Projesi kapsamında online eğitim platformu olarak geliştirilen Eğitim Bilişim Ağı (EBA),tüm ders içeriklerini internet üzerinden sunuyor.
MEB bünyesindeki Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (Yeğitek) Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çevrimiçi bir sosyal eğitim platformu olan EBA’ya, eba.gov.tr adresi üzerinden erişilebiliyor. Platforma “Öğrenci”, “Öğretmen” veya “Veli” olarak giriş yapılabiliyor.
EBA'DAN UYARI!
EBA.gov.tr adresinde," Sevgili öğretmenler, öğrenciler ve veliler 23 Mart haftası başlayacak uzaktan eğitim süreciyle ilgili tüm ayrıntılar önümüzdeki günlerde EBA'dan duyurulacaktır." şeklinde uyarı yayınlandı. Detaylar belli olur olmaz haber sayfamızda da yayınlanacaktır.
EBA’ya eba.gov.tr adresinin yanı sıra iOS ve Android için geliştirilen mobil uygulamalarına App Store ve Google Play üzerinden erişilebilecek. Türkiye'deki tüm öğrenci ve öğretmenlerin elektronik ortamda ders içeriklerine ulaşmasını sağlamak için 2012 yılında geliştirilen EBA’da neler var? Kimler kullanabiliyor? Sisteme nasıl giriş yapılabiliyor? Tüm Türkiye’nin merak ettiği bu sorunların cevaplarını bir araya getirdik.

EBA  YOUTUBE  KANALI İÇİN TIKLA

FACEBOOK SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

TWİTTER SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

İNSTAGRAM SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

EBA İLETİŞİM İÇİN TIKLAYIN

EBA YARDIM SAYFASI

ANDROID UYGULAMA İNDİR

EBA APPSTORE  İNDİR