IPTV KURULUM NASIL YAPILIR

Kaliteli iptv , sağlam iptv ,donmayan iptv , En uygun iptv, En ucuz iptv Iptv nasıl  almak gerekır 

Kurulum Smart Iptv'le kurulum çok kolaydır.  

Satın aldığınız iptv hesabınızı bu sayfada yer alan bilgiler doğrultusunda kolayca kurabilir ve izleyebilirsiniz. 

Sizin için uygun olan sekmeyi okuyunuz  IPTV nin kullanıldığı sistemler standart olduğu için birçok platformda kurulum benzerdir.

Bu sayfada smart tv, iptv destekli uydu alıcılar, iptv izleme yazılımlarına kurulum, akıllı telefon veya tabletten iptv izleme gibi birçok platforma kurulum hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 


Bilgisayarda Nasıl IPTV İzlerim? 

Bilgisayarınızda iptv izlemek için ihtiyacınız olan program VLC Media Player’ dır. VLC Media Player programını açıp menüden Ortam – Ağ Akışı Aç seçeneğine tıklayın ve açılan pencereye iptv  aldıgınız  satıcıdan  m3u linkinizi kopyalayıp yapıştırın ve Oynat butonuna tıklayın. 

Görünüm – Oynatma Listesi (CTRL+L) ile kanal listenizi görüntüleyebilirsiniz. İzlemek istediğiniz kanalın üzerine çift tıklarsanız yayın açılacaktır. Aynı şekilde sol altta açılan ekrana çift tıklarsanız tam ekran olacaktır. Tekrar çift tıklarsanız normal boyuta küçülecektir. VLC Media Player’ ın alt araç çuğubundan ileri geri butonları ile kanallar arasında geçiş yapabilirsiniz. Vod içerikleri durdurup ileri geri sarabilirsiniz

 Akıllı Telefon ve Tablette Nasıl IPTV İzlerim? 

 Akıllı telefon veya tabletinizde iptv izlemek için ihtiyacınız olan uygulama GSE Smart IPTV uygulamasıdır. GSE Smart IPTV uygulamasını akıllı cihazınıza yükledikten sonra sol menü – Xtream-Codes API – sağ alt köşedeki artı (+) butonuna tıklayıp sırası ile; herhangi bir isim, sunucu ve port, kullanıcı adı, şifre bilgilerini girmeniz ve kaydetmeniz yeterlidir. Kanal listenizi açmak için sol menü – Xtream-Codes API yolunu izleyip kaydettiğiniz kanal listesine tıklamalısınız. Açılan ekranda canlı yayınlar için LIVE, vod içerikler için VOD sekmesini seçerseniz kategorileri görebilirsiniz.

Samsung ve LG Smart TV' lerde Nasıl IPTV İzlerim? 

Smart TV’ nizin markası Samsung veya LG ise ihtiyacınız olan uygulama Smart IPTV uygulamasıdır. Smart IPTV uygulamasını yüklediğinizde ekranda MAC adresinizi göreceksiniz. Bilgisayarınızdan http://siptv.eu/mylist/ adresine gidip MAC adresinizi en alttaki kutucuğa yazıp Delete butonuna tıklayın. Bir üst kutucuğa MAC adresinizi tekrar yazıp URL kutucuğuna m3u url nizi yazıp Save Onlie‘ ı işaretleyip Upload butonuna tıklayın. 

TV nizde Smart IPTV uygulamasını kapatıp açtığınızda listenizi görebileceksiniz. 

Alternatif Uygulama: SS IPTV Bilgisayarınızdan http://ss-iptv.com/en/users/playlist adresine gidin. SS IPTV uygulamanızın Settings/General menüsünde Get Code butonuna tıkladığınızda çıkan kodu ss-iptv.com sitesinde Enter Connection Code alanına yazıp ADD DEVICE butonuna tıklayın. External Playlists sekmesinde ADD ITEM butonuna tıklayıp Source alanına m3u url nizi komple kopyalayıp yapıştırın ve OK butonuna tıklayın. Ardından SAVE butonuna tıklayın. ss-iptv.com da işlemleri tamamladıktan sonra SS IPTV uygulamanızda Yenile/Refresh butonuna tıklayın.

 Listeniz yüklenmiştir. İyi seyirler dileriz.

Diğer Smart TV' lerde Nasıl IPTV İzlerim?Vestel, Beko, Philips, Sony gibi birçok smart tv markasına iptv yüklemek için ihtiyacınız olan uygulamalar aşağıdadır; Smart IPTV SS IPTV GSE SMART IPTV Bu uygulamardan herhangi biri TV’ nizin uygulama marketine iptv yazıp arattığınızda çıkıyorsa indirebilirsiniz. 

Vestel Smart TV sahipleri Vewd uygulaması içinde aratabilir. Bu uygulamalara iptv kurulumu yapılabilmektedir. Kurulum için canlı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz. Not: Birçok modelin iptv yi desteklediği gibi birçok model de desteklememektedir. Bu uygulamaların uygulama marketinizde çıkıyor olması gerekmektedir. 


Xtream Codes ile Nasıl IPTV İzlerim? 

Cihazınızda Xtream Codes yazılımı mevcutsa sizden şu bilgileri isteyecektir. Sunucu/Host/URL – Port – Kullanıcı Adı – Şifre  bilgilerini  iptv  aldıgınız yerden isteyiniz  ve bu bilgileri Xtream Codes paneline girip kaydetmeniz yeterlidir. Kanalları izlemek için Xtream Codes uygulamasını açıp kaydettiğiniz iptv slotunu seçmeniz yeterlidir. 


Android Box ve Apple TV' de Nasıl IPTV İzlerim? 

 Android Box veya Apple TV cihazlarında iptv izlemek için cihazınıza GSE Smart IPTV uygulamasını yükleyebilirsiniz. Akıllı telefonunuzda izlediğiniz yöntem ile aynıdır. 
GSE Smart IPTV uygulamasını yükledikten sonra sol menü – Xtream-Codes API – sağ alt köşedeki artı (+) butonuna tıklayıp sırası ile; herhangi bir isim, sunucu ve port, kullanıcı adı, şifre bilgilerini girmeniz ve kaydetmeniz yeterlidir. Kanal listenizi açmak için sol menü – Xtream-Codes API yolunu izleyip kaydettiğiniz kanal listesine tıklamalısınız. 

Açılan ekranda canlı yayınlar için LIVE, vod içerikler için VOD sekmesini seçerseniz kategorileri görebilirsiniz. Enigma2 Sistemli Cihazımda Nasıl IPTV İzlerim? Enigma2 sistemli bir cihazınıza var ise size kanal listenizi içeren özel bir dosya türü gerekiyor.

Bu dosyanın adı userbouquet‘ dir. Bu dosyayı iptv aldıgınız yerden tarafınıza verilmektedır 

 Bilgisayarınıza FileZilla (FTP programı) indirip enigma2 sistemli cihazınıza bağlanabilirsiniz.

 Cihaza bağlanmak için bilgisayarınıza kurduğunuz FileZilla programını açıp cihazın ip adresi, kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girmeniz yeterlidir. Kullanıcı adı ve şifre genelde dreambox olur. Bağlantı kurulduğunda cihazın dosyalarını ve klasörlerini göreceksiniz. ETC/Enigma2 klasörü içinde userbouquet dosyanızı sürükleyip yüklemeniz yeterlidir. Cihazınızı yeniden başlattığınızda kanal listenizi görüyor olacaksınız. 


 MAG / Formuler vb. Cihazlarda Portal URL Kurulumu 

 MAG, Formuler vb. bazı cihazlara portal url ile kurulum yapılmaktadır. Bu cihazlara kurulum için ihtiyacınız olan portal url yi iptv  aldıgınız yerden size  verilmektedir , Kurulum için cihazınızın MAC adresini satıcıya iletmeniz gerekmektedir.  

MAC adresinizi satıcı  kayıtladıktan sonra tarafınıza vereceği  portal url adresini yazıp cihazınızı yeniden başlatmanız yeterlidir. 


 m3u - tvlist - iptvlist Dosyaları ile Nasıl IPTV İzlerim?

 m3u dosyası ile iptv izlemek bazı cihazlarda hazır iptv yazılımları olmaması durumunda işe yaramaktadır. Bazı iptv cihazlarında Xtream Codes gibi yazılımlar olmaz ancak m3u dosyası ile iptv kanal listenizi yükleme menüleri olur. 

m3u dosyanızı indirebileceğiniz linki iptv  satın aldıgınız  yerden sizlere verilmektedir , Linke tıklayıp m3u dosyanızı bilgisayarınıza indirdikten sonra USB belleğinize yükleyip cihaza taktıktan sonra m3u dosyası yükleme menüsünden listenizi yükleyebilirsiniz. m3u, iptvlist, tvlist gibi dosya türleri için kurulum yöntemi aynıdır. Cihazınız sizden hangisini istiyorsa   iptv  aldıgınız yerden  istenen dosyaları  isteyebilirsiniz.